пятница, 30 августа 2013 г.
вторник, 20 августа 2013 г.
воскресенье, 11 августа 2013 г.
суббота, 6 апреля 2013 г.
КОНСПЕКТ УРОКУ З ІНФОРМАТИКИ У 2 КЛАСІ
Тема уроку. Техніка
безпеки під час роботи з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі
Мета уроку. Вивчити правила з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп’ютера ; розвивати увагу , пам'ять , логічне мислення ; виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Форма організації навчальної діяльності. Фронтальна, індивідуальна.
Методи. Словесні, пояснювальні, пошукові, практична робота.
Мета уроку. Вивчити правила з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп’ютера ; розвивати увагу , пам'ять , логічне мислення ; виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Форма організації навчальної діяльності. Фронтальна, індивідуальна.
Методи. Словесні, пояснювальні, пошукові, практична робота.
Хід уроку
- Організація класу
Організація роботи класу: привітання,
перевірка присутніх, підготовка робочих місць.
- Вивчення
нового матеріалу
У КОМП'ЮТЕРНОМУ КЛАСІ
Любий друже! Ти прийшов до комп'ютерного класу, в якому учні вчаться працювати з комп'ютером.
Але перш ніж сісти за комп'ютер, слід запам'ятати правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному класі.
Не розпочинай роботу за комп'ютером без дозволу вчителя.
Сядь правильно: спина рівна, лікті — на столі, ноги — на підлозі.
Сидіти за комп'ютером треба так, щоб відстань від очей до екрана монітора була не менше 50 см.
При роботі за комп'ютером руки мають бути чистими і сухими.
Не торкайся шнурів, тумблерів, розеток, роз'ємів, а також кнопок і клавіш, з якими тебе не ознайомив учитель.
- Завдання для розумників і розумниць
1. Тут заховалася цифра 9. Знайди хоча б 15 схованок.
2. У Смарагдовому місті живуть Страшило, Сміливий Лев і Залізний Дроворуб. Усі
вони різного віку. Хто з друзів найстарший, якщо Лев не старший, а Дроворуб не
молодший за Страшила?
- Фізкультхвилинка
Всі ми,
дітоньки, стомились,
Бо на славу потрудились.
А щоб краще нам навчатись,
Бо на славу потрудились.
А щоб краще нам навчатись,
Треба сили набиратись,
Часу гаяти не варто,
Руки покладем на парти
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки дружно опускаєм
І глибоко видихаєм,
інші вправи для дітей:
Руки ставим до плечей,
Руки вгору почергово,
Вправи зробимо чудово.
Чітко руки підіймаєм,
Пальці вгору розпускаєм
Руки покладем на парти
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки дружно опускаєм
І глибоко видихаєм,
інші вправи для дітей:
Руки ставим до плечей,
Руки вгору почергово,
Вправи зробимо чудово.
Чітко руки підіймаєм,
Пальці вгору розпускаєм
- Релаксація
- Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за
повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і
вниз. Повторити 4-5 разів.
- Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно
рахуючи до 5.
Повторити 5 разів.
- Узагальнення знань учнів. Підсумок уроку.
- Що вам сподобалися сьогодні на уроці?
- Чим корисний комп'ютер?
- Як використовують інженери?
- Які ще приклади використання комп'ютерів ви можете навести?
- Домашнє завдання.
Подумати над питанням «Де використовується комп’ютер?»
среда, 3 апреля 2013 г.
ТЕХНІКА БЕЗПЕКИ ТА ПРАВИЛА ПОВЕДІНКИ В КОМП'ЮТЕРНОМУ КЛАСІ
Загальні положення:
• До роботи в комп'ютерному класі допускаються особи, ознайомлені з даною інструкцією з техніки безпеки і правил поведінки.
• Робота учнів в комп'ютерному класі дозволяється лише у присутності викладача (інженера, лаборанта).
• Під час занять сторонні особи можуть знаходитися в класі лише з дозволу викладача.
• Під час перерв між уроками проводиться обов'язкове провітрювання комп'ютерного кабінету з обов'язковим виходом учнів з класу.
• Пам'ятайте, що кожен учень відповідає за стан свого робочого місця і збереження розміщеного на ньому устаткування.
Перед початком роботи необхідно:
• Переконатися у відсутності видимих пошкоджень на робочому місці;
• Розмістити на столі зошити, навчальні посібники так, що б вони не заважали роботі на комп'ютері;
• Прийняти правильну робочу позу.
• Подивитись на індикатор монітора і системного блоку і визначити, включений або вимкнений комп'ютер. Перемістити мишу, якщо комп'ютер знаходиться в енергозберігаючому стані або включити монітор, якщо він був вимкнений.
При роботі в комп'ютерному класі категорично забороняється:
• Знаходитися в класі у верхньому одязі;
• Класти одяг і сумки на столи;
• Знаходитися в класі з напоями та їдою;
• Розташовуватися збоку або ззаду від включеного монітора;
• Приєднувати або від'єднувати кабелі, чіпати роз'єми, дроти і розетки;
• Пересувати комп'ютери і монітори;
• Відкривати системний блок;
• Включати і вимикати комп'ютери самостійно;
• Намагатися самостійно усувати несправності в роботі апаратури;
• Перекривати вентиляційні отвори на системному блоці та моніторі;
• Ударяти по клавіатурі, натискувати безцільно на клавіші;
• Класти книги, зошити та інші речі на клавіатуру, монітор і системний блок;
• Видаляти і переміщати чужі файли;
• Приносити і запускати комп'ютерні ігри.
Знаходячись в комп'ютерному класі, учні зобов’язані:
• Дотримуватись тиші і порядку;
• Виконувати вимоги викладача та лаборанта;
• Знаходячись в мережі працювати лише під своїм ім'ям і паролем;
• Дотримуватись режиму роботи (згідно Санітарних правил і норм);
• При появі різі в очах, різкому погіршенні видимості, неможливості сфокусувати погляд або навести його на різкість, появи болю в пальцях ікистях рук, посилення серцебиття негайно покинути робоче місце, повідомити про це, викладачеві і звернутися до лікаря;
• Після закінчення роботи завершити всі активні програми і коректно вимкнути комп'ютер;
• Залишити робоче місце чистим.
Працюючи за комп'ютером, необхідно дотримуватись правил:
• Відстань від екрану до очей – 70-80 см (відстань витягнутої руки);
• Вертикально пряма спина;
• Плечі опущені і розслаблені;
• Ноги на підлозі і не схрещені;
• Лікті, зап'ястя і китсі рук на одному рівні;
• Ліктьові, тазостегнові, колінні, гомілковостопні суглоби під прямим кутом.
Вимоги безпеки ваварійних ситуаціях:
• При появі програмних помилок або збоях устаткування учень повинен негайно звернутися до викладача (лаборанта).
• При появі запаху гару, незвичайного звуку негайно припинити роботу, і повідомити викладачеві (лаборантові).
Інформатика у початковій школі
Блог інформатикаМетодика викладання інформатики
Обдаровані діти
Інтерективні ігри тренінги
Фільми для педагогів
Педагогіка та психологія життєтворчості
Іноваційні методи
Методично-інформаційна підтримка вчителя початкової школи
Формування елементів комп`ютерної грамотності молодших школярів
Методика використання інформаційних технологій у початковій школі
http://space.ua/action/summervacation/?utm_source=google&utm_medium=banner_audiences&utm_term=336x280&utm_content=ohvat&utm_campaign=summervacation_kiev&placement=abv.bibl.com.ua&creative=22456053154&gclid=CJey943GxrgCFTMctAodTCwADw
Методика застосування комп`ютерних технологій
Методи і засоби навчання у початкових класах
Подписаться на:
Сообщения (Atom)