Тема уроку. Техніка
безпеки під час роботи з комп’ютером і правила поведінки в комп’ютерному класі
Мета уроку. Вивчити правила з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп’ютера ; розвивати увагу , пам'ять , логічне мислення ; виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Форма організації навчальної діяльності. Фронтальна, індивідуальна.
Методи. Словесні, пояснювальні, пошукові, практична робота.
Мета уроку. Вивчити правила з техніки безпеки на уроці; ознайомити учнів з можливостями комп’ютера ; розвивати увагу , пам'ять , логічне мислення ; виховувати дбайливе ставлення до устаткування кабінету.
Тип уроку. Засвоєння нових знань
Форма організації навчальної діяльності. Фронтальна, індивідуальна.
Методи. Словесні, пояснювальні, пошукові, практична робота.
Хід уроку
- Організація класу
Організація роботи класу: привітання,
перевірка присутніх, підготовка робочих місць.
- Вивчення
нового матеріалу
У КОМП'ЮТЕРНОМУ КЛАСІ
Любий друже! Ти прийшов до комп'ютерного класу, в якому учні вчаться працювати з комп'ютером.
Але перш ніж сісти за комп'ютер, слід запам'ятати правила безпечної роботи та поведінки в комп'ютерному класі.
Не розпочинай роботу за комп'ютером без дозволу вчителя.
Сядь правильно: спина рівна, лікті — на столі, ноги — на підлозі.
Сидіти за комп'ютером треба так, щоб відстань від очей до екрана монітора була не менше 50 см.
При роботі за комп'ютером руки мають бути чистими і сухими.
Не торкайся шнурів, тумблерів, розеток, роз'ємів, а також кнопок і клавіш, з якими тебе не ознайомив учитель.
- Завдання для розумників і розумниць
1. Тут заховалася цифра 9. Знайди хоча б 15 схованок.
2. У Смарагдовому місті живуть Страшило, Сміливий Лев і Залізний Дроворуб. Усі
вони різного віку. Хто з друзів найстарший, якщо Лев не старший, а Дроворуб не
молодший за Страшила?
- Фізкультхвилинка
Всі ми,
дітоньки, стомились,
Бо на славу потрудились.
А щоб краще нам навчатись,
Бо на славу потрудились.
А щоб краще нам навчатись,
Треба сили набиратись,
Часу гаяти не варто,
Руки покладем на парти
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки дружно опускаєм
І глибоко видихаєм,
інші вправи для дітей:
Руки ставим до плечей,
Руки вгору почергово,
Вправи зробимо чудово.
Чітко руки підіймаєм,
Пальці вгору розпускаєм
Руки покладем на парти
Сонце, діти, вже високо,
Всі вдихаємо глибоко.
Руки дружно опускаєм
І глибоко видихаєм,
інші вправи для дітей:
Руки ставим до плечей,
Руки вгору почергово,
Вправи зробимо чудово.
Чітко руки підіймаєм,
Пальці вгору розпускаєм
- Релаксація
- Витягти праву руку вперед. Стежити очима, не повертаючи голови, за
повільним рухом вказівного пальця витягнутої руки вліво і вправо, вгору і
вниз. Повторити 4-5 разів.
- Швидко поморгати, заплющити очі і посидіти спокійно, повільно
рахуючи до 5.
Повторити 5 разів.
- Узагальнення знань учнів. Підсумок уроку.
- Що вам сподобалися сьогодні на уроці?
- Чим корисний комп'ютер?
- Як використовують інженери?
- Які ще приклади використання комп'ютерів ви можете навести?
- Домашнє завдання.
Подумати над питанням «Де використовується комп’ютер?»